Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

• Antworten 56
  • Erstellt
  • Letzte Antwort

Top-Benutzer in diesem Thema

Galata´da bir balikci:

"Haydi canli balik, canli balik!" diye bagirarak tezgahindaki baliklari satmaya calisiyordu. Yasli bir teyze yaklasti ve sordu;"Evladim, bu baliklar taze midir?"

Balikci sasirdi ve biraz da kizginlikla:"Canli diyoruz ya teyzecigim!" Yasli teyze gülümsedi;"Kizma evladim, Bak bende canliyim, ama "Taze" degilim....................."

Galata´da bir balikci:

"Haydi canli balik, canli balik!" diye bagirarak tezgahindaki baliklari satmaya calisiyordu. Yasli bir teyze yaklasti ve sordu;"Evladim, bu baliklar taze midir?"

Balikci sasirdi ve biraz da kizginlikla:"Canli diyoruz ya teyzecigim!" Yasli teyze gülümsedi;"Kizma evladim, Bak bende canliyim, ama "Taze" degilim....................."

:lachen:

• 3 Monate später...

Nasreddin hocamdan :-D

Nasreddin Hoca, geçim síkíntísíndan tavuk tüyünden yelpaze yapíp satmaya baslamís. Müsteriler yelpazeyi kullaníp denemis, tüyler hemen dagílmaya baslamís.
    “´Hoca, bu nasíl yelpaze, sallar sallamaz tüyleri dökülmeye baslad!..” demis müsteriler.
    Hoca: “Kullanmasíní bilmek lazim, yelpazeyi síkí tutarak, basínízí iki tarafa sallarsaníz olur!..”

• 1 Monat später...

Günün Manseti:

Rusya'nin tabloid tipi denen magazin türü bir gazetesi su haberi yapmisti:

"Rus fizikçiler yerin 100 metre altinda bakir tel bulduklarini, bunun ise atalarinin bundan 1000 yil öncesinde telefon sebekelerinin oldugunu kanitladigini duyururlar."

Bu olaydan 1 hafta sonra bir Amerikan gazetesinde ilginç bir manset:

"Amerikan bilim adamlari yerin 200 metre altinda 2000 yil öncesine ait

fiber-optik hatlar bulduklarini, bunun ise, Amerikan toplumunun Ruslardan 1000 yil öncesinde gelismis dijital haberlesme sistemleri oldugunu söylerler."

Bir hafta geçmeden Trabzon Arakli 'da da yerel TAKA gazetesinde yeni bir manset:

"Trabzonlu bilim adamlarinn yerin 500 metre altina kadar kazdiklarini

ve hiçbir þey bulamadiklarini, bunun ise atalarinin 5000 yil öncesinde

kablosuz (wireless, W-LAN) iletisim sistemlerini kullandiklarini söylerler... "

• 2 Wochen später...

Akýllý ve hazýr cevap - Ýnsanlarla uðraþmak zor...

Olay bir üniversitede profesör ve bir öðrenci arasýnda geçer. Öðrenci yemekhanede boþ yer bulamadýðý için profesörün yanýna oturur.

Profesör bu durumu kabullenemez ve çocuða;

- öküzlerle kuþlar bir arada oturamaz, der.

öðrenci hiç bozuntuya vermeden;

- o zaman ben uçayým, diye kalkar.

Profesör durumu içine sindiremeyince öðrencinin sýnavýndan kalmasý için elinden geleni yapar. Fakat öðrenci sorularý eksiksiz cevaplandýrýr.

Bunu üzerine profesör;

- sana bir soru sorucam, der. Yolda karþýna iki kese çýktý, birinde akýl diðerinde para var. hangisini alýrdýn? der.

öðrenci;

- parayý alýrdým, deyince profesör;

- ben aklý alýrdým, der.

öðrenci karþýlýk verir;

- dogaldýr insan neye ihtiyacý olursa onu alýr.

çýldýrmak üzere olan profesör öðrencinin sýnav kaðýdýna büyük harflerle "ÖKÜZ" yazar. öðrenciye verir.

Odadan çýkan öðrenci bir kaç dakika sonra gelip seslenir;

- hocam imzanýzý atmýþsýnýz ama notum nerede? der.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...