Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Seni duymayi,
    Seni özlemeyi,
    Hic görmesem bile seninle olmayi seviyorum.
    Hic korkmuyorum seni sevmekten.
    Senin gülüsünü öyle seviyorum ki,
    seher vakti bülbülün ötüsünden de tatli geliyor.
    Senin sesin bir sarki misali,
    en hos nagmelerden de güzel.
    Her bana bakisinda,
    Gözlerinede okudugum o duyguyu,
    Gözlerindeki gözlerimi seviyorum.
    Gönlünü seviyorum,
    Özünü seviyorum senin.
    Dudaklarindaki sözlerimi, ismimi, bana hitabetini seviyorum.
    Canim benim, demeni seviyorum.
    Ben sendeki o sicakligi,
    Sana olan uzakligi seviyorum.
    Yanaklarindan akan göz yaslarini ve gözyaslarimi,
    En cok, daginik oldugunda saclarini,
    Beni arayan ellerini seviyorum.
    Yalnizligimi bile seviyorum sebebi sensen.
    Ayriligini dahi seviyorum,
    Sen aklima geldigin icin.
    En cok yalniz kaldigimda
    Beni bulan gönlünü seviyorum.
    Ben en cok senin bana olan
    Sevgini seviyorum.
    Icimden haykirmak geliyor.
    Dünyaya sigdiramadigim seni
    Kalbime sigdirmak geliyor.
    Aglamak geliyor seni görmezsem
    Özlemek geciyor icimden seni.
    Sevmek geçiyor.
    Icimden sana dogru giden
    Bin bir türlü yol geciyor.
    Icimden sen mutlu olacaksan
    Ölmek bile geciyor gülüm.
    Yine de korkmuyorum seni sevmekten.
    Ben yalnizca seni seviyorum,
    Ne o muhtesem güzelligin,
    Ne kalbimdeki özelligin,
    Ne de sevdigim icin degil,
    Seni yalnizca sen oldugun icin,
    Ruhun icin,
    Kalbin icin,
    Aklin ve sevgin icin seviyorum seni.
    Her dakika seninle olmayi seviyorum.
    Gözlerimi her actigimda
    Aklima gelisini seviyorum.
    Her gece uyumadan önce
    Seni sevdigim aklima gelince mutlu oluyorum.
    Olmadigin günler bile.
    Ben seni en cok
    Umutsuzlugumda beni buldugun icin seviyorum...
    Hülasa; sana söylemek istedigim sadece:
    canim, can kusum, ruhum, bitanem, sevdigim, cancagizim, sevgilim;
    seni seviyorum.

Böyle duygular, bu tarz misralar gönlünüzden geciyor mu? Böyle hissediyor hatta hissettiklerinizi böyle ifade ediyor musunuz? Kaleme alip sevdiginize dair sevgini yazabiliyor musuz?

O zaman kesin asiksiniz. Mutlaka seviyor ve seviliyorsunuz. Peki, sevgililer gününe hazir misiniz o zaman?

Malum; yarin 14 subat – „sevgililer günü“ diye meshur olan, senede bir sefere mahsus kutlanan özel bir gün. Mutlaka sevdiginiz icin, dünyadaki milyonlarca ciftin de kutladigi gibi, siz de bu güzel gün icin, sizin icin cok özel olan sevdiginiz icin özel bir hediye almissinizdir.

Bu yilki sürpriziniz acaba ne? Umarim sevgilinizi iyi taniyor ve onun icin ona has ve onu sevindirecek olan bir hediye almissinizdir – aksi takdirde „14 subat faciasi“ olarak sizin özel magazin mansetiniz olur – mazallah.

Size bu konuda yardimci olabilir miyim? Müsaadenizle:

Mesela; erkek icin sade ama cok sik bir takim elbise ya da klas bir gömlek alabilirsiniz (ki erkeklerin bir cogu modadan anlamaz, kilik-kiyafete önem vermez – ondan zaten bakimli bir erkegin arkasinda mutlaka zevkli ve erkegine yakisani bilen modern bir hanim vardir – cok zekice üstelik kazancli bir alis-veris olur sizin icin).

Kadin icin de bir kuyumcuya ugrayip narin ama pahali görünüslü bir set veya pirlanta alabilirsiniz (böylece hanimin „dirdirinden“ kurtulur, her firsatta sizi Ayse´nin kocasi ile mukayase etmekten, en azindan gelecek 14 subat vukuatina kadar bir 364 gün rahat nefes alirsiniz) – ekonomik kriz sebebiyle altin sermayeye gücünüz yetmiyor ise, erkeklere tavsiyem, esinize ya gercekten cok büyük ve gösterisli olan bir buket yaptirmaniz (ki bu ortalama 50 euro civari tutabilir) ya da askin sembolü olan bir tane kipkirmizi gül almaniz (dikkat! bu sene 14 subat pazara tekabül ediyor! – lütfen buketi ya önceden siparis edin ya da internette hangi cicekcinin pazar günleri acik oldugunu ögrenin).

„`Sevgililer gününü` unuttum!“ demeyin! - Mümkünati yok! Sevgilinize sevginizin isbati olacak olan bu özel günün sihrini nasil kacirirsiniz? Hangi cüretle herhangi bir hediye almadan bu pazar esinizden kahvalti beklersiniz? Hanim cayinizi neden hazirlasin ki, erkek nicin ekmek parasi kazanmaya gitsin ki bu özel, hassaten „sevgililer günü“ diye adlandirilmis olan bu Allah´in 365 günü icerisinde sevgilinin bir gün bile degeri yok ise, bu bir gün bile askin göstergesi, delili olarak bir hediyeyi hak etmiyor ise...?!

Sevdiginize tesekkür edin ve alnindan öpün. Takdire sayan bir harekette bulunuyor cünkü kendisi. Neden mi? Söyle ki efendim, unuttugumuz bir durum var: `sevgililer günü´ kapitalist sistemin bir kukla oyunundan baska birsey degildir. Bizleri tüketim canlisi yapip, özellikle insanlarin birbirlerine karsi duyduklari o en degerli olan duyguyu, sevgiyi, suistimal edip, parasallastirmaktir hedefleri.

Sanki alinan hediyenin maddi degeri sevdiginizin size karsi duydugu sevgisini ölcebilecek...!

Elbette hediyelesmek sünnet-i seniyedendir. Özellikle esler birbirlerine karsi hassas davranmalari ve karsilikli maddi ve manevi ihtiyaclarini gidermeleri bir gerekcedir. Bunu inkar eden yok. Lakin, gelin senenin her bir gününde askinizi kutlayin, 14 subati protesto edin! (sevimsiz davranislardan sakinin ama lütfen, sonra eslerden birer birer sikayet mesajlari alirim, Allah muhafaza!)

Bir insanin sevgisinin göstergesi bence onun size „(bugün) nasilsin canim?“ demesi ya da kelimelerin kiyafetsiz oldugu anlarda size sarilmasi veya sadece mütebessim bir halde size nazar etmesidir. Kanaatimce, esiniz sayet hal ve hatrinizi soruyor ise bu sevgisinin en büyük delilidir. Cünkü „iyim“ demeniz üzere sizinle sevincinizi paylasir, „iyi degilim“ cevabiniza yönelik elinden geldigi kadar yardimci olmaya, hüzün ve kederini gidermeye veya en azindan üzüntü ve acinizi sizinle yasamaya gayret gösterir. „Iyi ve kötü gününüzde“ yaninizdadir sevdiginiz. Burada en mühim unsur da maddi´den ziyade manevi bir iletisim bagi, bir „sevgi hatti“ kurmaniz. Tâ ki bedenen yanyana olmadiginiz anlar da dahi sevdiginizi „hissedebilesiniz“.

Bir de zaman zaman bir buket alir ya da tepsi baklava hazirlarsaniz, sevginiz gül gibi misk kokar, serbet gibi tatli olur insaAllah. Gerisi de detay olur.

Sevgiyle kalin efendim,

dualarla....

yc

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...