Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Bencede. Iki tarafida yillardir cok iyi taniyorum. Hicbirinin zerre kadar kötü niyeti olduguna inanmiyorum.

levent abi, zaten ikisinin kendilerine has bir kavgasi olmadigini düsünüyorum, sadece "fikir" degisikliligi söz konusu;)

Bence ortaya büyük bir idda atip gitti adem abi, cok büyük hata yapti, neden derseniz? vebali ne olacak??....

Cunki abimiz diyorki,

ÜStad apacik demiyormu ki, tarikatlari sevin ama sohbetlerine gitmeyin.

ne kadar yanlis bir idda, bir iftira... evet ben buna "iftira" diyorum...

yok eger öyle degilse, gercekden Üstad´in sözlerini istiyorum!

Ama biliyorumki böyle bir sey asla mümkün olamaz!

• Antworten 88
  • Erstellt
  • Letzte Antwort

Top-Benutzer in diesem Thema

Atmis oldugu bu idda ile aslinda adem abimiz sunu anlamamiza´da sebeb olurdu, (egerki bu dogru olsaydi)

cemaatler arasi diyalok! Üstad buna karsi, neden?

cunki söyle diyor: (eger gercekden demis olsaydi, ki demedi)

ÜStad apacik demiyormu ki, tarikatlari sevin ama sohbetlerine gitmeyin.

sevin onlari, ama yapmis veya düzenlemis olduklari faaliyetlere sohbetlere gitmeyin!!

nerde burda diyalok?

Bunun imkansiz oldugunu hepimiz biliyoruz! Zamanin Velisi, bu tür sözlere asla yer vermez!

demis olsa bile, vardir bir aciklamasi diye düsünüyorum.

Bu durum ayni seye döndü: "Bu zaman tarikat zamani degil...." ;))

• 3 Wochen später...
  • 3 Monate später...

Birgün bakmislar ki galiba "imam safii" hizla bir yerden kaciyor..

hemen varip sormuslar hayrola ne oldu diye?-Imam Efendi cevap vermis " Cahilin birini gördüm ondan kaciyorum cünkü cahille bas olmaz demis".

Onun icin sevgili Webmaster Abim ben su an hissetiklerimi yazarsam bazi FESAT,NIFAKCI,SIYASET DÜSKÜNÜ,Paraci,Yalakalar hakkinda galiba kelimeler yüzünden bunlar tazminatda ister o yüzden bence sizde BU CAHILE fazla deger vermeyip bosverin!Biz Allaha sükür ne yapsak ne etsekde bak iste "siyasetsiz,yalakalik yapmadan,baska cemaatlerin adamlarina misyonerlik yapmadan geliyoruz" o yüzden kiskananlar catlasin,hatta ben webmaster olacam o kisilerle alakali her seyi silerim forumdan, ki onlarin ark niyeti cünkü resmen fiskiriyor!!!Uzun Zamandan sonra keske böyle cahiller yüzünden degilde güzel haberler yüzünden girseydim..ama olsun ben sizin verdiginiz hizmetin ne kadar "Metanetli,Delikanli" oldugunu bildigim icin zaten BIRILERI 20 kere bizlere didissede bizim gidecegimiz kapi yine aynidir!!!

selam ve saygilarimi iletirim bütün bariscil bütün diyalogcu bütün insani seven bütün nifaka karsi olan kardeslerime!!öbürkünede yani o ve onun gibilere din üzerinden para kazananlara "YUH YUH" diyorum!!!

tekrar hos geldin mecnunum benim,

Allah razi olsun. Biz kafamizi takmayalim. Böyle gelin, giden cok gördük. Allah kerim. Zamanla hakli oldugumuzu Allah gösterde ve cok sükür gösteriyorda zaten.

Risale-i Nurun hizmeti belli, davasi belli. Kimseden saklanmaya veya cekinmeye gerek yok. Risale-i Nur her zaman seffaftir. Risale-i Nur talebeleri her zaman her yerde Risale-i Nur talebeleridir, bunu gizlemeye gerek yok.

Bize iftira atanlari Allaha havale ediyoruz. Müslümanlar arasi misyonerlik yapanlari veya müslümanlar arasi kardeslige nifak sokanlarida yine Allaha havale ediyoruz.

binler selam

@ Nur Efsan

Dedigim gibi maalesef bugüne kadar SIRF hayal kirikligi yasadim öyle kisilerden,öyle kisiler yüzünden bizlere (siyasetle alakasi olmayanlara) politikacilik,anti-laikcilik yapma damgasini vurdular.halbuki ben bu kirmizi kitaplardan BIRSEY ögrendiysem oda SIyasetin kirli oldugu (her seferinde ben inanmamak istesemde dogru cikti),ve nifaka karsi savasmayi ve muhabbet fedaisi olarak yasamayi ama maalesef, ki ben hepsini okumadim bile yazilanlarin cünkü adeta ark niyet fiskiriyor dedigim gibi..

ama NUR efsan ben asla demiyorum ki hepsi böyle diye ben diyorum:benim bugüne kadar tanidiklarimin hepsi menfaaatci paraci diyorum-belki bu senin genelleme sorunu cevaplar..saygilarimla..

@Levent

sevgili levent abim ben mecnunum mecnunlugumu yaptim ama o kelimeler benim herzaman ÖYLE kisilere yakistirdigim kelimeler

cünkü ben hicbior nifakci ve ayrimciyla kardesinin masasindakine göz koyanla BIR MASAYA OTURMAM cünkü o allah muhafaza benim o masadaki sandalyemin ayaginida keser ;-)

Herkes dogru bildigini yapsin ama bana bulasmasin ve beni ve benim cevremdekileri "onlara göre dogru yola" getirmeye calismasin..

saygilarimla..

Kardes anlasilan bir takim kötü tecrübeler yapmissin. Cok üzücü birsey. Ama bir Nur talebesine yakisan bir tavir mümin kardesinin hatalarinin islahina calismaktir. Düsman vaziyetini almak mesrebimize uygun gelmiyor. Ancak din düsmanlarini sevindiririz o kadar.

Ama bir Nur talebesine yakisan bir tavir mümin kardesinin hatalarinin islahina calismaktir.

güzel ahlaktir bu;) Rabbim nur talebesine, tasavvuf ehline ve daha nicelerine bunu nasip etsin insaallah.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...