Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Alex W.suçunu itiraf etti

Mýsýrlý Merve El Þerbini’yi mahkeme esnasýnda 18 býçak darbesiyle öldüren Alex W. suçunu itiraf etti.

Yabancý düþmaný katilin kaleme aldýðý bir metin avukatý Veikko Bartel tarafýndan çarþamba günü Dresden Eyalet Mahkemesi’nde okundu. Ýtiraf metninde þu ifadeler yer aldý: “Böyle bir suçu neden iþlediðimi bugün kendim de anlayamýyorum. Yabancý düþmaný olduðum doðru ancak saik bu deðil. Bana karþý açýlam hakaret davasýnýn getirdiði stres ve hapse düþme korkusu. Devletin bu davayla bana eziyet ettiði ve haksýz davrandýðý düþüncesine yenik düþtüm”. Dava öncesi haftalarda depresyona girdiðini ve çok miktarda alkol alarak sersemleþtiðini belirten Alex W., eylemin planlý olmadýðýný, bununla birlikte suç aleti býçaðý haftalarca sýrt çantasýnda taþýdýðýný dile getirdi. “Býçaðý þahide yada eþine saldýrý için kullanmayý planlamadým” þeklinde konuþan Alex W., tutuklandýktan sonra hayatýný berbat ettiði ve olay esnasýnda vurulup ölmediðinden dolayý da üzgün olduðunu dile getirdi. Yabancý düþmanlýðý saikiyle hamile olan Merve El Þerbini’yi öldürmek ve eþini ölümcül bir þekilde yaralamaktan dolayý mahmeke önüne çýkacak olan Alex W.’nin ömür boyu hapse mahkum olacaðýndan yola çýkýlýyor.

ZAMAN, 05 Kasým 2009, Perþembe

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...