Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Bugün Gazetesi yazarý Mehmet Paksu kendisine bir okuru tarafýndan gönderilen "Oruçlu iken plajda denize girmenin sakýncasý var mý?" þeklindeki bir soruya þu cevaný verdi:

Denize girmek bir tür duþ almaktýr. Bir insan oruçlu iken banyosunu da yapabilir, duþunu da alabilir.

Ancak dikkat etmesi gereken tek bir þey varsa, o da aðzýndan ve genzinden boðazýna su kaçýrmamasýdýr.

Bunun için denizde kaldýðý süre içinde sakin hareket etmeli. Çünkü farkýnda olmadan aðzýna deniz suyu kaçabilir.

Fakat o kadar dikkat ettiðiniz halde boðazýnýza deniz suyu kaçtý. Ne yapacaksýnýz?

Bir defa orucunuzun bozulduðunu söyleyelim. Ramazan'dan sonra bir günlük kaza orucunuz var demektir.

Bir de deniz suyu tuzlu olduðu için ister istemez tuzlu suyun tadý aðýzda hissedilir. Dilinizle suyun tuzunu hissetmeniz orucu bozmaz. Fakat az da olsa yutsanýz oruç bozulur.

Plajdaki kýyafetiniz de ibadet adabýna uygun olmalý ki, bir taraftan ibadet duygusu içinde olurken, diðer yandan bir yanlýþa girmiþ olmayasýnýz.

Oruçta kadýn erkek fark etmez, ama özellikle kadýnlar oruç tutuyorlarsa plaj kýyafetlerine dikkat etmeliler, Ramazan'a aykýrý bir giyim içinde olmamalýlar.

22.08.09 MORAL

ben fetva felan vermek istemiyorum, fakar karisik plajin herhangi bir hayri oldugunu sanmiyorum. Bana göre Meyhane gibi bir yer. Eger kisi kendisi acilmiyorsa, o zaman Meyhaneye gidip icki icmemesine benzer bu durum ki, hic hos bir sey degildir.

Fakar bu benim sahsi görüsüm, baskasinin paylasmasi gerekmiyor.

hem zaten karisik yüzme havuzuna hasemali girmekte cok abes düser

:lachen: Gözümün önüne geldi birden. Birde biraz eski modellerden...:-)

erkekler plaji ayri bayanlar plaji ayri..

helal dairesi icersinde diyorum yani

O ayri tabiki. Ona karsi diyecek bir sey yok. Zaten her tarafi haramlar sarmis, birde Helal daireye dil uzatirsak, vay halimize! :-)

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...