Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Benimle kim evlenecek?

Ahmet Hakan´ýn yorumlamýþ olduðu „Baþörtülü kizlarla kim evlenecek“ yazýsýna bende yorumumu eklemek istedim.

Baþörtüsü takan gençle, din hassasiyeti olmayanlar evlenecek!

Þu baþörtülülerin çektiði çileye bakar mýsýnýz. Hiç bitmeyen tükenmeyen ýzdýrap. Evet ýzdýrap. Abartmýyorum. Gerçekleri bir genç, ve üstüne üstlük Baþörtüsü taþýyan bir birey olarak yazýyorum. Bir bedel ödeniyor, bu bedeli ödeyenlerin çoðunluðu ise `kadýnlar`. Neden kadýnlar mý?

Söyliyelim;

Çünkü kadýnlar, Allah´ýn emri olmak üzere Baþörtüsü takýyorlar da ondan!...

Takdýklarý bu kumaþ parçasý yüzünden, ne kendilerine adam gibi ekmek parasý kazana bilecekleri bir iþ, nede adam gibi okuma izni veriliyor.

Kadýnlar yine hedef alýnýyor.

Durum bu güne kadar bundan ibaretti, ya þimdi ne oldu? Bu yetmezmiþ gibi, þimdi de `dindar` gözüyle bakýlan erkeklerin, baþörtüsü taktýðý için evlilikte tercih etmediði genç kýzlar!

Ýþte þimdi de böyle bir damga yedi, yine baþörtüsü takanlar!

Yukarda belirtmiþtim din hassasiyeti olmayanlar evlenecek. Bu bir ironi olabilir mi? size býrakýyorum...

Yoksa bu sözünü ettiðim dindarlar mý, Baþörtülü genç kizlarla evlenmek istemeyen?

Bu, din hassasiyeti olan `erkek`lerden aldýðýmýz bir darbe olmasýn? Ne demek evlenilmez? O zaman soruyorum, neden evlenilmesin?

Utanýyor musunuz yanýnýzdaki eþinizden, sirf baþörtüsüyle yanýnýzda yürüdüðü için? Modern olamýyor musunuz? Vah vah…Modernlik sadece kafanýn üstündekiyle olsa!.

Açýk bir bayanla caddelerde yürümek modern olmaksa eðer, diðecek bir sözüm kalmazdý aslýnda. Ama diðeceklerim daha bitmedi. Ýþin içine nefsani duygular girince, iþ deðiþir kardeþim. Bunun baþka açýklamasý yok. Dindar da olsak herkes bir nefis taþýyor. Bu konuda da belimizi büküyor iþte! Yenik düþüyoruz. Açýk saçýk giyimli olan kýzlarý kolumuza takýp gezmek bize zevk veriyor. Nefsimizi okþuyor. Neden? Ee, vay be yanýndaki kýza bak desinler diye belkide…Bilemiycem…

Açýk olan bayanlara kesinlikle sözüm yok. Yanlýþ anlaþýlmasýn. Benim problemim `dindar` kesilen yani din hassasiyeti besliyenlerle. `Tercih hakkýný kullanýrken, kapalý olmasýn diyenlerle`.

Baþtaki soruya gelince, ben þöyle cevap vermek istiyorum; „Eðer sýrf taktýðým baþörtüm yüzünden benimle evlenmeyen olmayacaksa, bir ömür boyu, varsin olmasýn, gam yemem.

Evlenmem arkadaþ, o kadar!“.

:selam:

Baþörtüsü takan gençle, din hassasiyeti olmayanlar evlenecek!

olmaz öyle sey!

"davul bile dengi dengine calar" atasözünün islami karsiligi, evlilikte esitlik aramaktir.

Esitlik erkege degil kadina göre aranir.

Yani erkegin kadinin seviyesinde olmasi, hatta dahada üstün olmasi sarttir.

Bilincli bir sekilde tesettüre bürünen bir bacim, haddini bilmeyen, dini hassasiyeti olmayan bir erkekle evlenmeye kalkarsa... tükürürüm yüzüne!

Basörtüsü sadece bir kumas parcasi degildir. Basörtüsü Allah in (st) kadina verdigi makam ve mevkiidir, kadini yücelten, ona en mubarek makamlarin verildigine isaret bir tacdir.

Bu "taci" bilincli bir sekilde basina takan bir hanim, dini hassasiyeti olmayan biriyle evlenecek olursa, Allah in kendisine verdigi makami ayaklari altina almis ve Allah in ona verdigi yüce mevkiiyle alay etmis olur.

Unutmayalimki, müslüman bir kadinin gayri müslim bir erkekle evlenmesinin yasak olmasida bu sebebledir.

Evde kalma korkusuyla önüne cikan, yada kendisine evlenme teklif eden ilk, erkekle evlenmeye kalkan bir hanim, Allah in (st) ileride kendisine verecegi bütün hayirlari elinin tersiyle itmis olur.

„Eðer sýrf taktýðým baþörtüm yüzünden benimle evlenmeyen olmayacaksa, bir ömür boyu, varsin olmasýn, gam yemem.

Evlenmem arkadaþ, o kadar!“.

Agzina saglik. Allah razi olsun. :daumhoch:

:selam:

Bilincli bir sekilde tesettüre bürünen bir bacim, haddini bilmeyen, dini hassasiyeti olmayan bir erkekle evlenmeye kalkarsa... tükürürüm yüzüne!

demek ki ironi yapmisim;) Dogrudur ablacim.

Basörtüsü sadece bir kumas parcasi degildir. Basörtüsü Allah in (st) kadina verdigi makam ve mevkiidir, kadini yücelten, ona en mubarek makamlarin verildigine isaret bir tacdir.

dogrudur ablacim. Sen bunu anlamissin, ama hani su "kumas" takintisi olanlar varya onlar icin yazdim.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...