Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Ünlü sanatçý Yaþar Alptekin’in babasý Esat Alptekin, Pazar gecesi vefat etti.

Ünlü sanatçý Yaþar Alptekin’in babasý Esat Alptekin, Pazar gecesi vefat etti. 82 yaþýnda vefat eden Esat Alptekin’in cenazesi, doðduðu köy olan Tekirdað Þarköy’ün Eriklice köyünde topraða verildi.

Pazartesi öðle namazýna müteakip Þarköy Çarþý Camiinde kýlýnan cenaze namazýna, Yaþar Alptekin’in aðabeyi Ajlan Alptekin, sanatçýnýn ailesi, akrabalarý ve yakýn arkadaþlarý katýldý.

Namazdan sonra Eriklice Köyü Kabristanýnda götürülen Esat Alptekin’in cenazesi, babasý Süleyman Alptekin’in yanýna defnedildi. Cenaze merasimine katýlan Namaz Gönüllüleri Platformu üyelerinden Ahmed Bulut, Cemil Tokpýnar ve Mehmed Akca, definden sonra Yasin okuyarak merhum Esat Alptekin’e dua etti.

Babasýnýn defninden sonra konuþan Yaþar Alptekin gözyaþlarý içerisinde þunlarý söyledi:

“Elhamdülillah hidayete ermiþim ve ölümün gerçek yüzünü öðrenmiþim. Eðer o karanlýk günlerimdeyken babamý kaybetmiþ olsaydým bu acýya dayanamazdým. Þimdi ancak imanýn yardýmýyla kuvvet buluyorum, beþ senedir namazýmý kýlýyorum. Böyle acý günlerde namazýn ayrý bir kýymeti ve önemi var. Çünkü namaz kýlarak rahatlayabiliyorum.”

moralhaber.net

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...