Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Ünlü bilim adamý Collins ''Ateizm''i býraktý

Ýnsanýn DNA þifresini çözerek bilim tarihine geçen 30 yýldýr ateist Francis Collins, 'Laboratuvarda çalýþýrken Tanrý’nýn varlýðýný hissettim' dedi.

Ýnsanýn DNA þifresini çözerek bilim tarihine geçen 30 yýldýr ateist Francis Collins, “Laboratuvarda çalýþýrken Tanrý’nýn varlýðýný hissettim” dedi.

Dünyanýn en büyük genetik uzmanlarýndan biri olarak gösterilen ve sekiz yýl önce çalýþma arkadaþý Craig Venter’le birlikte insan DNA’sýnýn þifresini çözerek büyük þöhret yakalayan Dr. Francis Collins, “imana geldi.”

Vatan'ýn haberine göre Ýngiliz The Times gazetesine konuþan 56 yaþýndaki Collins, 30 yýl öncesine kadar ateist olduðunu ancak artýk Tanrý’ya inandýðýný söyleyerek, “Tanrý’nýn var olduðuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel geliþmeler insaný Tanrý’ya daha da yaklaþtýrýyor” dedi.

Amerikalý bilim adamý artýk mucizelere ve meleklere inandýðýný belirterek, “Laboratuvarda çalýþýrken Tanrý’yý hissettim. Kesinlikle bizden daha büyük bir güç var ve ben ona inanýyorum. DNA’nýn þifresini çözmek beni Tanrý’ya biraz daha yakýnlaþtýrdý. Hastalýktan kýrýlan insanlar gördüm. Bilim onlardan umudunu kesmiþti. Ama mucizevi olarak hayata döndüklerini gördüm. Bu da Tanrý’nýn iþidir” diye konuþtu. Ýnsan genini çözmenin de kendisine Tanrý’nýn eserini görme fýrsatý verdiðini söyleyen Collins, “Önemli bir buluþ yaptýðýnýzda o bilimsel coþku anýný yaþarsýnýz, çünkü onu araþtýrmýþ ve keþfetmiþsinizdir. Keþfettiðim þey öyle bir þeydi ki, bu bilgiye daha önce hiçbir insan sahip olamamýþtý. Fakat Tanrý onu her zaman biliyordu” dedi.

TARÝHE GEÇTÝLER

Ýnsan vücudunun genetik kodlarý olan DNA’nýn þifresini çözen iki bilim adamý, bu çalýþmalarýyla bilim tarihine geçmiþlerdi. DNA’nýn dizilimi ve kodlarýnýn çözülmesi dönemin ABD Baþkaný Bill Clinton ve Ýngiltere Baþbakaný Tony Blair’in eþ zamanlý açýklamalarýyla dünyaya duyurulmuþtu.

Moral Haber, 8 Nisan 2008

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...