Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Norderstedt kentinde yaþayan 83 yaþýndaki Hannelore Reinke, 20 yýldýr gidip geldiði Beypazarý'nda Müslüman oldu ve Meryem adýný aldý. Meryem Reinke, "Ýslam dinini yýllardýr araþtýrdým ve Müslüman oldum" dedi.

ALMANYA'nýn Schleswig Holstein Eyaleti'ndeki Norderstedt kentinde yaþayan 83 yaþýndaki Alman Hannelore Reinke. Müslüman olup, Meryem adýný aldý. 20 yýl önce ilk kez Beypazarý’na giden Reinke, Ýslam dininin çok ilgisini çektiðini ve sonunda Müslüman olmaya karar verdiði söyledi.

Protestandý, Müslüman oldu

Reinke, "Ben Protestan bir Almandým. Ama 20 yýlý aþkýn süredir Beypazarý’yla kontaðýmý kesmedim. Çünkü orada yýllarca özürlülere, fakir öðrencilere, yaþlýlar yurtlarýna elimden geldiði kadar maddi yardýmda bulundum. Zamanla çok sayýda dostlar edindim. Türk dostlarým bana Ýslam üzerine de bilgi verdiler. Ben de Ýslam dinini inceledim ve inandým. Geçen ay Beypazarý’na gittim ve orada eski Beypazarý Belediye Baþkaný Ýbrahim Demir’in ve Süleyman Kurtuluþ’un þahitliði eþliðinde müftü Ýhsan Caner önünde Kelime-i-Þehadet getirerek Müslüman oldum. Allah’a dua etmek ve Müslüman olmak bana huzur veriyor" dedi.

Yardým meleði

Yýllardýr yaptýðý yardýmlardan dolayý kendisine "yardým meleði" diyerek hitap eden dostlarý Meryem adýný kendisine önerdiklerini belirten Hannelore Meryem Reinke, "Tanýdýklarýmdan Ýbrahim Demir’in kýzý Bahar bana önerilen isimlerden Meryem olmasýnda ýsrar etti. Meryem Anamýzýn adý olduðu için ben de seve seve kabul ettim. Müslüman olmaktan huzur duyuyorum ve bildiðim dualarý okumak beni daha da yaþama baðlýyor" diye konuþtu.

Hürriyet - 17.03.2008

Hayirli olsunda bu isim degistirme olayini hic anlayamamiyorum ben. Nediye Hannelore ismi Meryem oluyorki? Hannelore demek Allahin isigi, ikrami demek. Isim degistirmekde moda oldu müslüman olunca. Din degistirince etrafindaki almanlardan dislanmak icin iyi yöntem!

Adem

Hayirli olsunda bu isim degistirme olayini hic anlayamamiyorum ben. Nediye Hannelore ismi Meryem oluyorki? Hannelore demek Allahin isigi, ikrami demek. Isim degistirmekde moda oldu müslüman olunca. Din degistirince etrafindaki almanlardan dislanmak icin iyi yöntem!

Adem

Aslinda bencede degistirmemek daha güzel. Fakat bunu piskolojik olarak degerlendirmek lazim. Müslüman olduktan sonra bir sahis gecmisiyle tüm baglari koparmak istiyor. Bir insanada kimligini veren her zaman ismidir. Isim, kimlik gelismesinde cok önemlidir. Kimlikten kurtulmak icin yeni bir isim aliyorlar. Yani gecmislerini tamamen siliyorlar ve alakalarini kesiyorlar, ki bu onlar icin, yeni bir hayat demektir.

anliyorum ama farkinda olmadan zarar veriyorlar. Bunu onlara söylemek lazim. Birazda bizden kaynaklaniyor. Etrafindaki müslümanlarin ilk dedikleri sey "Hah simdide sana güzel bir müslüman ismi koyalim!" adamda bu müslüman olunca sart zannediyor. Sünnet olmakda ayni. Almanlara göre müslüman olunca sünnet olmak farz. Bunun suclusuda biziz.

Bence müslüman olan almanlarla konusup isim degistirmemeleri icin onlari ikna etmek gerekir. Sahabeler niye degistirmemis? Onlarda daha iyi kimse gecmisini silmemistir. Sadece ismi putperestlik cagristiranlar degistirmistir, gerisinin ismi ayni kalmistir.

Adem

anliyorum ama farkinda olmadan zarar veriyorlar. Bunu onlara söylemek lazim. Birazda bizden kaynaklaniyor. Etrafindaki müslümanlarin ilk dedikleri sey "Hah simdide sana güzel bir müslüman ismi koyalim!" adamda bu müslüman olunca sart zannediyor. Sünnet olmakda ayni. Almanlara göre müslüman olunca sünnet olmak farz. Bunun suclusuda biziz.

Bence müslüman olan almanlarla konusup isim degistirmemeleri icin onlari ikna etmek gerekir. Sahabeler niye degistirmemis? Onlarda daha iyi kimse gecmisini silmemistir. Sadece ismi putperestlik cagristiranlar degistirmistir, gerisinin ismi ayni kalmistir.

Adem

Aynen katiliyorum. Sadece almanlar degil, müslümanlar dahi "isim degistirmenin" veya "sünnet olmanin" farz oldugunu zannediyor. Problemde buradan kaynaklaniyor.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...