Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

O þimdi camide asker

Almanya'da Fatih Ýmre (20) askerliðini sivil hizmetli olarak Halle Westfalen'de DÝTÝB'e baðlý Ayasofya Camii'nde yapacak. Dernek Baþkaný Mustafa Þahizöz, "Gençlerimizle gurur duyuyoruz" dedi.

ALMANYA’nýn askerliðini kýþla yerine sivil hizmetli olarak yapacak Konya Akþehirli (20) Fatih Ýmre, bu görevini Halle Westfalen'de DÝTÝB’e baðlý Ayasofya Camii'nde yapýyor.

Ýmre, 9 ay süerecek göreviyle ilgili "Hürriyet'ten okuduðum bir haberi hatýrladým. Daha önce bu camide sivil hizmet gören Umut Mutlusoy gibi ben de talip oldum. Camiye gelip, baþkanla görüþtüm. Baþvurum kabul edilince vazifeme baþladým. Burada sosyal konularda çalýþýyorum. Cemaatin Almanca sorunlarýnda, çocuklarýn derslerinde yardýmcý oluyorum. Camiyi evim gibi kollayýp gözetiyorum. Yönetime yardýmcý oluyorum. Sivil hizmetimi tamamladýktan sonra makine mühendisliði okumak istiyorum' diye konuþtu.

Ayasofya Cami Derneði Baþkaný Mustafa Þahinöz konunun Hürriyet'te yayýnlanmasýndan sonra çok sayýda baþvuru aldýklarýný belirterek, 'Türk gençleri bu konuda çok duyarlýlar. Camilerine ve sosyal kurumlarýna sahip çýkýyorlar. Kendileriyle gurur duyuyoruz"' dedi.

Hürriyet - 07.09.2007

Erkan TOKGÖZOGLU

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...