Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

@Beyzaade

Sevgi herkeze karsi beslenilebilecek bir duygu

Ask ise daha derin duygular ve bu herkeze karsi beslenilmez

Sefkat ise tamamen karsilik beklemeden..

Ben hem ask ile hem sevk ile hemde sevgi baglilik tutukluluk ile seviyorum...

• Antworten 369
  • Erstellt
  • Letzte Antwort

Top-Benutzer in diesem Thema

Looooo Asik...askini yasa..hemde öleysiye kadar..

Ama bil ki o yasadigin ask degil!!!!!!

Zira ebediiii degil...Yawww birakin artik fani mahbublara bel baglamayi...

@Beyzaade

Bacim,Sen benim Nasil bir Ask yasadigimi nerden biliyorsun?

Kalpleri ancak Allah bilir dimi?

Hem beni tanimiyorsunki bana fani diyorsun yok ebedi degilmis diyorsun?

Ben Kadimi gözüm gibi sözüm gibi severim..

Ve Allah icin Severim,ama bunu..

Ama siz bayanlar hic anlamazsiniz ki hep nazlanir

durursunuz..

O yüzden Bacim Vorurteile yapmiyalim olurmu???

Asik..

Sen Beyzaadenin Bayan oldup olmadigini sipadanak anliyorsunu da Beyzaade senin nasil Asik oldugunu neden anlamasin a benim ASIK gardasim. Viiyy viy Ask nelere kadir yahu.

Birde kelime oyunlarini birakta mertce ne hissettigini söyle. Dalga mi geciyorsun adammi seciyorsun. Ne derece dünyevi yazilar yazdigini anlamak icin Profesör olmaya gerek yok. Eger dünyevi bir Ask yasiyorsan bunu itiraf et. Kendini degistoremeyince hakikati degistirmeye kalkma. Ben iddia ediyorum burada yazi yazanlar eger Resulullah gelseydi, yazdiklarini silmek icin siraya girerlerdi. Resmen Ahirzaman sakirtligi bu kimse kendini kandirmasin. Üstad BAzi seyler alenidir, Ispat gerekmez diyor. Iste bu da böyle. Önceki yazilanlara baktim da Neyin dogru neyin yanlis oldugu gayet acikca yazilmis, ne Ask ne degil, nereye kadar Ask hepsi ifade edilmis. Hala herkes kendi bilmemnesinin derdinde. HAdi siz ne istiyorsaniz olun ama Islamiyeti yeni ögrenen kardeslerin sizin yüzünüzden yanlis ögrenmesinden yada sizin yazdiklarinizi Fetva olaraka kabul etmesinden korkuyorum. Benim bir yegenim var. Yazilanlari okumus. Ilgi duydugu birine karsi bazi hisleri vardi. Simdi bana Amca ben onunla Flört edebilirmiyim, nasil olsa benim niyetim güzel gibi laflar ediyor. Tabii insan hep Takvaci degil de Fetvaci olursa olacagi da buydu. Artik sevinebilirsiniz, yegenimi yanlis yönlendirdiginiz icin, Tebrikler...

@asik

Ey asik ben erkegim.Bak yine yanildin.Ben kesinlikle ve kesinlikle ön yargida bulunmadim. Ve lakin kendimi nefsimi de savunmak istemiyorum. Ne var beni üzen nokta...

Hala fani mahbublara takinilmasi.......

Yahu ya beni anlamiyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz...ASIK olunacak tek zat hakiki manada ALLAHTIR .c.c

ALLLAH,ALLAH,ALLAH iste cözüm bu....

Allahi c.c. ne kadar taniyabildik ki? Allah icin baskasini sevelim...sadece etikett ztipki hayatimiz gibi ettikett!!

HEY GIDI GÜNLER...........Hey gidi edep timsali sahabiler....nerdesiniz aziz insanlar...

Artik Ilmin izzetini korumak isteyen yok muuuuuuuuuuuuu??

Zira artik bütün yazilar Ask konusuna yaziliyor ...Yazzzzzzzzzzzik!!!

@Webmaster

Aziz, muhterem, mualla, muazzez kardes!

Bil ki Ask gayri iradidir.Yani kalble alakali bi sey oldugu icin insanin elinde olmayan biseydir. Bu sebebten ben sana hanimin,arabani,cocuklarini sevme demiyorum. Sadece dünyayi manen terk et diyorum...Anlasiliyor mu demek istedigim??

Bu biraz da cezbeye benziyor.Sen cezbede olan bir insana soru sordugunda, senin anlayacagin sekilde cevab alamassin. Zira o artik deryaya dalmis gitmis....

Hani Hz Ali ye soruyor ya Peygamberimiz: Ya Ali Allahi seviyormusun?Peygamberi seviyormusun? Hanimin seviyormusun? O da cevaben: Evet dediginde.Resulullah: 4 muhabbetti birarada nasil tutabilirsin? Hz. Ali üzgün üzgün eve gider ve:

Devami hadis Asiklopedisinde.....

Saygilar efem!

Bence ASK dünya´daki en degerli seylerden biridir!

Iki kisi birbirini sever de kavusamazlarsa ÖZLEM olur!

Iki kisi bir birine severse biri kovalar öbürü kacarsa ASK olur!

Ama iki kisi birbirini sever ve kavusurlarsa EFSANE olur!

------------------------------------------------------------------------------------------

Sahipsiz bir Vatanin batmasi hakk´dir!

SEN sahip ciktigin müddetce bu VATAN batmayacakdir!

@beyzaade

Sadece dünyayi manen terk et diyorum

Evet, dünyayi manen terk etmek. Ama maddi olarak asla.

Dünya mesguliyetine dalmamak...

Burasinin darül-hizmet oldugunu bilmek, darül-ücret

olmadigini bilmek.

Hizmete ASK ile sarilmak.....

Hizmetde eriyip gitmek... fanilesmek...

Sahs-i manevi olmak...

anlasiyoruz herhalde....

@WEBMASTER

Belkide Dünyayi terkedebildigin kadar da madden de terk etmek desem, fazla mi gitmis olurum??

Biliyorsun üstad öldügünde bütün malvarligi kücük parmagiyla tasinabiliyordu...

Vesselam...

@Webmaster

Haliyle madden yok oldugum zaman,ölüyüm. Ama kastim...

Hadis-i serifte: Ölmeden evvel ölünüz diyor.

Yani manen terk,madden de terk edebildigin kadar terk, tipki Üstad gibi....

Yani dünyanin fani mahbublarina, mallarina, mülklerine elvedaaaaaaaaaa....

Ufffff ne kadar büyük ve cetin bir ufuk..Bayilacagim...

Heyhat biz enaniyetimizi terkedememisiz....ve teslimiyetten bahsediyoruz....

Kardesim dua edelim birbirimize...Allah enaniyetimizi yerin dibine batirsin!!!

Harun Abi acaba dünyayi maddeten terket derken, dünyanin fani yüzüne baglanmamayi mi kastediyorsun.

Eskiden kalma meshur bir söz var:

Dünyayla zaruret halindeyim.

Aslinda dünyayi maksudu bizzat yapmadan yasamak demek bir manada dünyayi maddetetn terketmeyi gerektirmiyormu?

@Webmaster

Sevgili Webmaster,

Üstadin o kasd ettigi nasihlerdenim ki, belki de sözlerim tesir etmiyor. Evet, bir internet mahiri olan ben, ne haddime düsümüs ki millete nasihat etmeye calisiyorum. Evet haklisin kardesim, önce ben Benligim batsin alcak,hodbin,schikemperver,adi, nefsimi istikamete sokmaliyim...

Ama su da var, kendimi nasih olarak görmemden ziyade Üstada sadece ve sadece Mikrofon olmaya calisiyorum.

Heyhaaat! Ne kadar basarisizim bunu da biliyorum... Ama bu kapidan da dönüsüm ölüm gibi geliyor bana....

Iste Azhabi kehfin köpegi gibi,bende hav hav diye pesinden kosturmaya calisiyorum, belki bana bir gün kemik atar diye.Bende o kemiklerle teselli olurum.

Kim bilir?? ya da köpekligimi gösterip yüzcevirirm.Tipki hazineleri rafimda birakip, bi manada yüzcevirdiigm gibi.

Allah istikametten ayirmasin...

@Webmaster

Kardes, bize Ufku genis insanlar lazim!!

Öyle insanlar ki 1 dünyaya bedel..

Hani klassik kacislar var ya: Ben Risale yi anlamiyorum,onun icin okumuyorum....

Sanki herkes Annesinin karninda ögrendi Risale yi..Oturucaksin haril haril deliler gibi okuyacaksin! Yoksa öyle bedava hakikat yok!!

(Yine sütü döktüm. nasihat etmeye calistim) Ama cidden bunu tüm yüregimle söylüyorum....Herkes 2 ay boyunca risaleden baska kitab okumasin ve bak gör ki Forumun havasi nasil degisecek!!

@misawa

Söylediklerin cok dogru. Aynen katiliyorum. Ancak,

Allah rizasi icin ölcülere dikkat edelim. Yani bir sey helal degilse sirf kolaylastirip zorlastirmamak icin ona Helal demeyelim. Ayrica takva ölcülerini de aklimizin bir kenarinda tutalim. Üstad Hazretleri de Her Zaman Takvayi esas tutmus ve cevresine de tavsiye etmistir. Bizim belkide STANDARDIMIZ o kadar düstüki basit seyleri bile ULASILAMAYACAK seyler olarak görüyoruz. Ayrica unutmayalim ki Ben kullarima yüklenemeyecekleri yükü yüklemem. diye bir ayet var. Yine de yanlis anlasilmasin dediklerim. Hassasiyetim suradan kaynaklaniyor.

Medenilere tesbih suretinde yanasmayin. Zira hatti muvasalayi temin edemesezsiniz. Ya onlara iltihak edersiniz yada dalalete düser bogulursunuz. diyor Üstad.

Yani Insanlarla bildiklerimizi kolaylastirarak vermek varken bir aksülamel ile yanlis yapilanlara fetva perdesi ardinda mesruiyet kazandirmayalim. Cünkü böyle seyler oluyor.

Allah rizasi icin buradaki iyi niyeti anlayalim. Baska bir niyetim yok.

Güzel gören güzel düsünür, güzel düsünen hayatindan lezzet alir.

@beyzaade

Ümit variz. Zira gelecekde en gür seda, Islam´in sedasi olacakdir!

Sana bir teklifim var Harun Abi. Risale-i Nur´un bölümleri hakkinda düsündüklerimizi yada bilmek istediklerimizi konusalim, bilgi-alis verisi yapalim. Bilmem anlatabildim mi? Enaniyet meselesinde oldugu hibi. Ama bu sefer tartismalarimiz almanca olacak.

Ama kaynakda vermemiz gerekiyor. Yani yazilan konunun sayfasini. Ben bir baslangic yapayiyorum.

12 Planeten (12 gezegen) basligi altinda ki yazdigimi oku.

@adem

Evet haklisiniz, haramin kiyisinda dolasirken, icine düsme tehlikesi var.

Ask bir günese benzer,asik olmayan gönül bir kati tasa benzer. (Yunus Emre)

Türlü türlü cafanin adini ASK koymuslar. (Yunus Emre)

Selamlar ve Dualarla

Cemil

Askin gecici oldugu tabiki herkes tarafindan kabul edildi zaten.

Ama gecici diye, caiz bir sekilde aski hic yasamayacaksaniz, lütfen evlenmeyin, esinize bu kötülügü yapmayin.

SELAMÜNALEYKÜM

Baya oldu buraya yazmiyali, Duydum ki

Sevda sokaginda Evlenmiyen kalmamis.

Webmaster abiyide kaybedik, yani bir Sultan

daha eksildi.(bekarlik sultanlikdir) :))

Gelelim asil konuya,ben bu konuda Reis`e

katiliyorum.

Insan isdedikten sonra esini bir Ömür boyu Sevebilir.

SÖZDE YALAN YOKTUR, GÖZLERDE ASLA!

UNUTULMADIGIN SÜRECE ,UNUTULDUGUNU SANMA , INSAN HERSEYDEN BIKAR AMA SEVDIKLERINDEN ASLA.......

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...